Maximum supported resolution: 4K UHD @ 60 fps ; Main features: HDMI to VGA converter included ;
| Sockets type: | |
| Maximum supported resolution: | 4K UHD @ 60 fps |
| HDCP: | HDCP 2.2 |
| Main features: | |
| Power supply: | USB-C - Power Delivery 100W |
| Material: | Aluminum alloy |
| Color: | Space grey |
| Weight: | 0.27 kg |
| Dimensions: | 290 mm x 80 mm x 18 mm |
| Length of the cable: | |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |