Supported hard drives: 4 x M.2, M Key / B+M Key NVMe, 2230 / 22110 - max. 32 TB ( 4 x 8 TB ) ; Outputs: 1 x USB-C - 40 Gbps ;
| Supported hard drives: | 4 x M.2, M Key / B+M Key NVMe, 2230 / 22110 - max. 32 TB ( 4 x 8 TB ) |
| Outputs: | 1 x USB-C - 40 Gbps |
| Baud rates: | 16 Gbps / socket |
| LED indicators: | Power supply, Data transfer, Progress of offline cloning ( 25 %, 50 %, 75 %, 100 % ) |
| Main features: | |
| Power supply: | 12 V DC, 3 A (power adapter included) |
| Material: | Aluminum alloy |
| Color: | Space grey |
| Weight: | 0.09 kg |
| Dimensions: | 98 x 57 x 17 mm |
| Length of the cable: | 80 cm - USB-C cable |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |