Resolution: 2560 x 1440 - 4 Mpx ; Sensor: 1/3 " ; View angle: 80 ° ; Range of IR illumination: 30 m ; White light LED illuminator range: 30 m ; Memory card slot: Micro SD card support up to 512GB ; Audio: Microphone built-in, Speaker built-in, Bi-directional audio streaming support ; Interface: Wi-Fi - 802.11n/g/b, 10/100 Base-T ; Power supply: 9 ... 12 V DC / 1 A ;
| Standard: | IP |
| Resolution: | 2560 x 1440 - 4 Mpx , 2304 x 1296 - 3 Mpx , 2048 x 1280 - 3 Mpx , 1920 x 1080 - 1080p , 1280 x 720 - 720p |
| Sensor: | 1/3 " Progressive Scan CMOS |
| Lens: | 4 mm |
| View angle: | 80 ° |
| Range of IR illumination: | 30 m |
| White light LED illuminator range: | 30 m |
| Memory card slot: | Micro SD card support up to 512GB |
| Image compression method: | H.265 / H.265+ / H.264 / H.264+ |
| Alarm inputs / outputs: | ![]() |
| Audio: | |
| Main stream frame rate: | 25 fps @ 4 Mpx |
| Interface: | |
| Max. number of on-line users: | 6 |
| ONVIF: | ![]() |
| Mobile phones support: | Access by a cloud (P2P) |
| Default IP address: | DHCP or 192.168.0.60 |
| Default admin user / password: | Configurable at the first start |
| RTSP URL: | rtsp://username:password@adres_IP:554/stream1 - Main stream rtsp://username:password@adres_IP:554/stream2 - Sub stream |
| Intelligent Image Analysis: | |
| Main features: | |
| Power supply: | 9 ... 12 V DC / 1 A |
| Power consumption: | ≤ 12 W |
| Housing: | Bullet - Plastic |
| Color: | White |
| "Index of Protection": | IP66 |
| Mechanical protection class: | ![]() |
| Operation temp: | -30 °C ... 60 °C |
| Weight: | 0.37 kg |
| Dimensions: | 80 x 174 x 71 mm |
| NDAA Certificate: | ![]() |
| Manufacturer / Brand: | TP-LINK |
| Guarantee: | 2 years |