Keyboard layout: QWERTY ; Keyboard mechanism: Scissor-switch ; Main features: Low key profile Illuminated keys ; Connectors: 3 x USB 3.0, A plug - 5 Gbps, 1 x USB-C, Power Delivery 100W, 1 x USB-C - Host socket 1 x HDMI 4K @ 60 Hz, Jack 3.5 mm socket ; Main features: SD / micro SD Memory Card Reader - 5 Gbps ; Length of the cable: 60 cm ;
| WIRELESS KEYBOARD: | |
| Keyboard layout: | QWERTY |
| Keyboard mechanism: | Scissor-switch |
| Main features: | |
| HUB USB: | |
| Connectors: | |
| Baud rates: | 5 Gb/s |
| GENERAL DATA: | |
| Main features: | |
| Power supply: | USB-C - 5 V DC |
| Weight: | 0.37 kg |
| Dimensions: | 296.4 x 127.4 x 13.0 mm |
| Length of the cable: | 60 cm |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |