Mainboard inputs: 8 pcs ; Mainboard outputs: 4 pcs ; Maximal number of supported inputs: 16 pcs ; Zones: 2 ; Events memory: 3584 ; Timers: 8 ; Supported languages: Polish ;
| Mainboard inputs: | 8 pcs - programmable |
| Mainboard outputs: | 4 pcs - programmable |
| Maximal number of supported inputs: | 16 pcs - programmable |
| Maximal number of supported outputs: | 12 pcs - programmable |
| Maximal load: | 2 A |
| Users + admins: | 15 + 1 |
| Partitions: | ![]() |
| Zones: | 2 |
| Expansion modules: | ![]() |
| Events memory: | 3584 |
| Timers: | 8 |
| Supported keypads: | max. 4 pcs |
| Supporting the wireless ABAX system via bus: | ![]() |
| Keyboard included: | ![]() |
| Enclosure included: | ![]() |
| Protection class (Grade): | 2 |
| Main features: | |
| Power supply: | 18 V AC |
| Operation temp: | -10 °C ... 55 °C |
| Permissible relative humidity: | 93 % |
| Dimensions: | 160 x 68 mm - PCB 283 x 263 x 91 mm - Housing |
| Weight: | 1.20 kg |
| Supported languages: | Polish - no possibility to change the language |
| Manufacturer / Brand: | SATEL |
| Guarantee: | 2 years |