Detection: smoke ; Frequency band: 869.7 ... 870.0 MHz ;
| Detection: | smoke |
| Support: | EvoLINK (868 MHz) |
| Alarm signaling: | |
| Frequency band: | 869.7 ... 870.0 MHz |
| Battery: | CR123A 3 V |
| Color: | Gray |
| Weight: | 0.17 kg |
| Dimensions: | 119 x 119 x 32 mm |
| Manufacturer / Brand: | GENEVO |
| Guarantee: | 2 years |