Detection: Opening the door or window, Shocks, Input to an additional wired detector ; Break distance: ~ 10 mm ; Frequency range: 869.7 ... 870.0 MHz - EvoLINK (868 MHz) ; Color: Brown ;
| Support: | EvoLINK (868 MHz) |
| Detection: | |
| Break distance: | ~ 10 mm |
| Alarm signaling: | Signal to control panel |
| Frequency range: | 869.7 ... 870.0 MHz - EvoLINK (868 MHz) |
| Alarm inputs: | 1 x NC |
| Battery: | 1 x CR123A 3 V (included) |
| Backup time: | min. 3 years |
| Current consumption: | max. 25 mA |
| Main features: | |
| Compliance with standards: | EN-50131 Grade 2 |
| Operation temp: | 5 °C ... 40 °C |
| Color: | Brown |
| Weight: | 0.029 kg |
| Dimensions: | |
| Manufacturer / Brand: | GENEVO |
| Guarantee: | 2 years |