LAN ports: 8 x RJ45 ( 8 x PoE (802.3af/at/bt) ), 2 x SFP port - Uplink ; Transmission speed: 10/100/1000/2500 Mbps - 8 x (RJ-45), 10 Gbps - 2 x SFP (Uplink) port ; Maximal total power: 370 W ; MAC addresses table: 16k ;
| LAN ports: | |
| Management: | ![]() |
| Number of fan coolers: | 2 |
| LED diodes: | System, PoE, 1 ... 8 Link/Act, 9F ... 10F Link/Act |
| Transmission speed: | |
| Maximal output power: | 90 W / port PoE - 1 ... 8 ports |
| Maximal total power: | 370 W |
| Switching capacity: | 80 Gb/s |
| Forwarding rate: | 60 Mpps |
| MAC addresses table: | 16k |
| Mobile phones support: | Android: Ruijie Reyee free application iOS (iPhone): Ruijie Reyee free application |
| Default IP address: | 10.44.77.200 |
| Default admin user / password: | admin / admin |
| Main features: | |
| Certificates: | CE, FCC |
| Protections: | - 6 / 0 kV / port PoE - 6 / 6 kV (power) |
| Housing: | Rack 19", Metal |
| Power supply: | 100 V ... 240 V AC |
| Power consumption: | max. 450 W (PoE, LAN) |
| Operation temp: | 0 °C ... 50 °C |
| Permissible relative humidity: | 10 % ... 90 % (non-condensing) |
| Weight: | 1.8 kg |
| Dimensions: | 300 x 235 x 44 mm |
| Manufacturer / Brand: | RUIJIE / REYEE |
| Guarantee: | 5 years |