LAN ports: 5 x RJ45 ( 4 PoE+, 1 PoE++ ) ; Transmission speed: 10 / 100 / 1000 Mbps : 5 LAN & PoE ports ; Maximal total power: 66 W ;
| LAN ports: | 5 x RJ45 ( 4 PoE+, 1 PoE++ ) |
| Standards: | IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, PoE (802.3af/at/bt) |
| Management: | ![]() |
| LED diodes: | Power, Link/Act, PoE, PoE Max |
| Transmission speed: | 10 / 100 / 1000 Mbps : 5 LAN & PoE ports |
| Maximal output power: | 30 W / port PoE+ |
| Maximal total power: | 66 W |
| MAC addresses table: | 2k |
| Operation modes: | 100 m, 1000 Mbps @ UTP cat. 5e, 6 |
| Main features: | |
| Certificates: | FCC, CE, RoHS |
| Power supply: | PoE (802.3af/at/bt) |
| Weight: | 0.35 kg |
| Dimensions: | 158 x 101 x 25 mm |
| Manufacturer / Brand: | TP-LINK |
| Guarantee: | 5 years |