LAN ports: 6 x RJ45 ( 4 PoE+ ) ; Transmission speed: 10 / 100 / 1000 Mbps : 2 LAN port + 4 LAN & PoE ports ; Maximal total power: 65 W ; Main features: VLAN support ;
| LAN ports: | 6 x RJ45 ( 4 PoE+ ) |
| Standards: | PoE (802.3af), PoE (802.3at) |
| Management: | ![]() |
| LED diodes: | Power, Link/Act, PoE, PoE Max |
| Transmission speed: | 10 / 100 / 1000 Mbps : 2 LAN port + 4 LAN & PoE ports |
| Switching capacity: | 12 Gb/s |
| Forwarding rate: | 7.4 Mpps |
| Maximal output power: | 30 W / port PoE+ |
| Maximal total power: | 65 W |
| MAC addresses table: | 8k |
| Main features: | |
| Protections: | Overvoltage protection ± 6 kV |
| Operation temp: | -5 °C ... 40 °C |
| Permissible relative humidity: | 10 % ... 90 % (non-condensing) |
| Certificates: | FCC, CE, RoHS |
| Power supply: | 53.5 V DC / 1.31 A (power adapter included) |
| Weight: | 0.450 kg |
| Dimensions: | 158 x 101 x 26 mm |
| Manufacturer / Brand: | TP-LINK |
| Guarantee: | 2 years |