LAN ports: 5 x RJ45 ; Transmission speed: 10 / 100 / 1000 Mbps - 5 LAN ports ; Main features: 2-pin industrial power socket, Wide range of supported supply voltages ; Power supply: 9 ... 30 V DC ;
| LAN ports: | 5 x RJ45 |
| Management: | ![]() |
| Transmission speed: | 10 / 100 / 1000 Mbps - 5 LAN ports |
| LED diodes: | Link/Act |
| MAC addresses table: | 2k |
| Default IP address: | ![]() |
| Main features: | |
| Certificates: | CE, UKCA, FCC, RoHS |
| Housing: | Aluminum - TH-35 rail mounting |
| Power supply: | |
| Power consumption: | max. 2.3 W |
| Operation temp: | -40 °C ... 75 °C |
| Weight: | 0.16 kg |
| Dimensions: | 113 x 75 x 25 mm |
| Manufacturer / Brand: | Teltonika |
| Guarantee: | 2 years |