Frequency range: 2.4 GHz, 5 GHz ; Antenna type: 2x2 MU-MIMO @ 2.4 GHz, 2x2 MU-MIMO @ 5 GHz ; Standards: Wi-Fi 6 IEEE 802.11 b/g/n/ax @ 2.4 GHz, IEEE 802.11 a/n/ac/ax @ 5 GHz ; Baud rates: 575 Mbps @ 2.4 GHz + 2400 Mbps @ 5 GHz ;
| Frequency range: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Antenna type: | Integrated - 4 x Omnidirectional antenna ( 2 x 2.4 GHz / 2 x 5 GHz ) |
| Standards: | Wi-Fi 6 : |
| Baud rates: | 575 Mbps @ 2.4 GHz + 2400 Mbps @ 5 GHz |
| Protections: | WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA/WPA2-PSK, WPA3 |
| LAN ports: | 1 x 10/100/1000/2500 Mbps (RJ-45) |
| Transmitter power: | 20 dBm |
| Power supply PoE: | PoE (802.3af/at) |
| Power supply: | 12 V DC / 1.5 A |
| Power consumption: | max. 13.5 W |
| Main features: | |
| Operation temp: | 0 °C ... 45 °C |
| Permissible relative humidity: | 5 % ... 95 % (non-condensing) |
| Weight: | 0.38 kg |
| Dimensions: | Ø 220 x 35 mm |
| Manufacturer / Brand: | Hikvision |
| SAP Code: | 317200307 |
| Guarantee: | 3 years |