Type: Decreasing the voltage, DC/DC ; Number of inputs: 1 ; Number of outputs: 1 ; Power voltage: 16 ... 56 V DC ; Output voltage: 12 V DC ; Output current: 8 A (max) ; Power: max. 100 W ;
| Type: | Decreasing the voltage, DC/DC |
| Number of inputs: | 1 |
| Number of outputs: | 1 |
| Power voltage: | 16 ... 56 V DC |
| Output voltage: | 12 V DC |
| Output voltage adjustment: | ![]() |
| Output current: | 8 A (max) |
| Power: | max. 100 W |
| Protections: | |
| Main features: | |
| Weight: | 0.037 kg |
| Dimensions: | 77 x 42 x 18 mm |
| Manufacturer / Brand: | ATTE |
| Guarantee: | 3 years |