Supported hard drives: 2 x SATA 2.5 - max. 16 TB ( 2 x 8 TB ) ; Outputs: 1 x USB-C - 5 Gbps ;
| Supported hard drives: | 2 x SATA 2.5 - max. 16 TB ( 2 x 8 TB ) |
| Outputs: | 1 x USB-C - 5 Gbps |
| LED indicators: | Data transfer, Progress of offline cloning ( 25 %, 50 %, 75 %, 100 % ) |
| Main features: | |
| Power supply: | 5 V DC, 2 A (power adapter included) |
| Material: | Plastic |
| Color: | White |
| Weight: | 0.25 kg |
| Dimensions: | 132 x 93 x 93 mm |
| Length of the cable: | 100 cm - USB-A / USB-C cable 100 cm - USB-C cable |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |