Screen size: 27 " ; Native resolution: 2560 x 1440 px - 1440p QHD ; Aspect ratios: 16 : 9 ; Signal connectors: 2x HDMI 2.1, 1x DisplayPort 1.4, ; Refresh frequency: 240 Hz, 275 Hz (DisplayPort only) OC ;
| Screen size: | 27 " |
| Native resolution: | 2560 x 1440 px - 1440p QHD |
| Aspect ratios: | 16 : 9 |
| Matrix type: | IPS, DLED backlight, Matte matrix |
| Pixel density: | 108.78 PPI |
| Contrast: | 1000 : 1 |
| Brightness: | 350 cd/m2 |
| Viewable angles: | 178 ° horizontal 178 ° vertical |
| Response time: | 0.5 ms (OD) |
| Signal connectors: | |
| Number of displayed colors: | 16.7 M |
| Refresh frequency: | 240 Hz, 275 Hz (DisplayPort only) OC |
| HDCP: | ![]() |
| Height adjustment: | 120 mm |
| Tilt adjustment: | -5 ° / 15 ° |
| Rotation angle: | -25 ° / 25 ° |
| Pivot: | -90 ° / 90 ° |
| Monitor mounting standard: | VESA 100 |
| Parameters adjustment: | OSD - by monitor control keys |
| Power management: | Energy efficiency class F (Regulation (EU) 2019/2013) |
| Main features: | |
| Lifespan of the device: | 30.000 h |
| Power supply: | 19 V DC / 3.42 A |
| Power consumption: | |
| Operation temp. / Relative humidity: | 0 °C ... 40 °C 10 % ... 85 % |
| Housing type: | Plastic |
| Color: | Black |
| Weight: | 5.35 kg |
| Dimensions: | |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |