Number of served transitions: 4 (one-way) ; Number of supported readers: 4 pcs ; Battery backup support: max. 7 Ah ; Input lines: 18 pcs ; Output lines: 4 pcs - Relay ; Communication: 5x RS-485, Ethernet, 4x Wiegand ;
| Number of served transitions: | 4 (one-way) |
| Support: | DAHUA |
| Number of supported readers: | 4 pcs |
| Battery backup support: | max. 7 Ah |
| Input lines: | 18 pcs |
| Output lines: | 4 pcs - Relay |
| Communication: | |
| Power supply: | 100 ... 240 V AC |
| Main features: | |
| Operation temp: | -30 °C ... 60 °C |
| Permissible relative humidity: | max. 95 % (non-condensing) |
| Weight: | 2.44 kg |
| Dimensions: | 273 x 338 x 90 mm |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |