Cable: USB-C plug. / USB-C plug. ; Length of the cable: 5.0 m ; Color: Black ; USB standard: 3.0 ; Main features: PD 60W support Supported data rates : 5 Gbps ;
| Cable: | USB-C plug. / USB-C plug. |
| Length of the cable: | 5.0 m |
| Color: | Black |
| USB standard: | 3.0 |
| Main features: | |
| Cable diameter: | 5 mm |
| Weight: | 0.186 kg |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |