External diameter: Ø 50 mm ; Inner diameter: Ø 41 mm ; Mechanical strength: 450 N ; Main features: Inside the pipe is a pilot for dragging (string) ;
| Length: | 25 m |
| External diameter: | Ø 50 mm |
| Inner diameter: | Ø 41 mm |
| Material: | Polyethylene (HDPE) halogen-free |
| Mechanical strength: | 450 N |
| Security class: | IP67 when using a sealing ring |
| Color: | Blue |
| Main features: | |
| Manufacturer / Brand: | KOPOS |
| Guarantee: | 2 years |