LAN ports: 5 x (RJ45) 10/100/1000 Mbps ; Transmission speed: 10/100/1000 Mbps - Gigabit Ethernet ; Forwarding rate: 7.4 Mpps ; Main features: VLAN support ; Power consumption: ≤ 3 W ;
| LAN ports: | 5 x (RJ45) 10/100/1000 Mbps |
| Management: | ![]() |
| Transmission speed: | 10/100/1000 Mbps - Gigabit Ethernet |
| Switching capacity: | 10 Gb/s |
| Forwarding rate: | 7.4 Mpps |
| MAC addresses table: | 8k |
| Certificates: | CE |
| Number of fan coolers: | ![]() |
| Main features: | |
| Protections: | Overvoltage protection ± 6 kV |
| Power supply: | 5 V DC / 0.6 A (power adapter included) |
| Power consumption: | ≤ 3 W |
| Weight: | 0.285 kg |
| Dimensions: | 100 x 98 x 25 mm |
| Manufacturer / Brand: | TP-LINK |
| Guarantee: | 2 years |