Sensor: CMOS ; Matrix size: 5 Mpx ; Resolution: 2880 x 1620, 2960 x 1665, 2560 x 1440, 1920 x 1080 ; View angle: 113 ° ; Range of IR illumination: 30 m ; White light LED illuminator range: 30 m ; Audio: Microphone built-in, Speaker built-in, Bi-directional audio streaming support, Audio support via coaxial cable - HD-CVI / HD-TVI only ;
| Standard: | AHD / HD-CVI / HD-TVI / CVBS |
| Sensor: | CMOS |
| Matrix size: | 5 Mpx |
| Resolution: | 2880 x 1620 - 5 Mpx @ HD-CVI / AHD , 2960 x 1665 - 5 Mpx @ HD-TVI , 2560 x 1440 - 4 Mpx , 1920 x 1080 - 1080p |
| Lens: | 2.8 mm |
| View angle: | 113 ° |
| Range of IR illumination: | 30 m |
| White light LED illuminator range: | 30 m |
| IR illuminator power adjustment: | Automatic |
| Video output: | AHD / HD-CVI / HD-TVI / CVBS, 1 Vpp / 75 Ω Set with DIP switches |
| OSD menu: | , OSD menu available via DAHUA recorder |
| Audio: | |
| Main features: | |
| Power supply: | 12 V DC / 550 mA |
| Housing: | Compact, Metal |
| Color: | White |
| "Index of Protection": | IP67 |
| Mechanical protection class: | ![]() |
| Operation temp: | -40 °C ... 60 °C |
| Weight: | 0.36 kg |
| Dimensions: | Ø 70 x 166 mm |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |