Sensor: CMOS ; Resolution: HD-CVI : 2880 x 1620, 2560 x 1440, 1920 x 1080 ; AHD / HD-TVI : 2560 x 1440 ; Range of IR illumination: 25 m ; View angle: 106 ° ; Power supply: 12 V DC ;
| Standard: | AHD / HD-CVI / HD-TVI / PAL |
| Sensor: | CMOS |
| Resolution: | 2880 x 1620 - 5 Mpx - Aspect Ratio 16 : 9 , 2560 x 1440 - 4 Mpx , 1920 x 1080 - 1080p ; 2560 x 1440 - 4 Mpx 960 x 576 - 960H |
| Range of IR illumination: | 25 m |
| IR illuminator power adjustment: | Automatic |
| Lens: | 2.8 mm, F2.0 |
| View angle: | 106 ° |
| S/N ratio: | > 65 dB |
| Video output: | AHD / HD-CVI / HD-TVI / CVBS, 1 Vpp / 75 Ω |
| Main features: | |
| OSD menu: | OSD menu available via recorder |
| Power supply: | 12 V DC / 190 mA |
| Power consumption: | max. 2.3 W |
| Housing: | Dome, Plastic |
| "Index of Protection": | ![]() |
| Vandal-proof: | ![]() |
| Color: | White |
| Operation temp: | -40 °C ... 55 °C |
| Weight: | 0.11 kg |
| Dimensions: | Ø 85 x 77 mm |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |