Number of outputs: 8 pcs ; Support configurations: NO, NC ; Tamper output; Support: ARC3008C, ARC9016C, ARC2008C, ARC2016C ; Main features: RS-485 interface ;
| Number of outputs: | 8 pcs |
| Support configurations: | NO, NC |
| Tamper output: | ![]() |
| Support: | ARC3008C, ARC9016C, ARC2008C, ARC2016C |
| Main features: | |
| Power supply: | 12 V DC / 150 mA (max) |
| Operation temp: | -10 °C ... 55 °C |
| Weight: | 0.06 kg |
| Dimensions: | 90 x 62 mm |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 2 years |