Support: GENEVO alarm control panels of the series: PRiMA ; Number of supported wireless devices: max. 64 x Wireless devices ; Frequency band: 869.7 MHz ... 870.0 MHz ;
| Support: | GENEVO alarm control panels of the series: PRiMA |
| Number of supported wireless devices: | max. 64 x Wireless devices |
| Frequency band: | 869.7 MHz ... 870.0 MHz |
| Compliance with standards: | EN-50131 Grade 2 |
| Main features: | |
| Power supply: | 11.5 ... 14 V DC / 40 mA (max) |
| Operation temp: | 5 ... 40 °C |
| Dimensions: | 130 x 100 x 37 |
| Weight: | 0.130 kg |
| Manufacturer / Brand: | GENEVO |
| Guarantee: | 2 years |