The HY-MRF50-R8 module is a wireless interconnected module for Wisualarm mains-powered alarm devices.; Frequency band: 868 MHz ; Operating range in open area: 100 m ; Main features: Possibility of wireless connection with up to 24 devices ;
| Support: | WisuLink - Wireless alarm systems WISUALARM/DAHUA |
| Frequency band: | 868 MHz |
| Operating range in open area: | 100 m |
| Main features: | |
| Certificates: | CE, UKCA, PSTI, RCM |
| Housing: | Plastic (PC + ABS) |
| Color: | White |
| Power supply: | From the Wisualarm alarm device |
| Operation temp: | -10 °C ... 55 °C |
| Permissible relative humidity: | ≤ 95 % (non-condensing) |
| Weight: | 0.012 kg |
| Dimensions: | 53.5 x 34 x 15.5 mm |
| Manufacturer / Brand: | WISUALARM / DAHUA |
| Guarantee: | 2 years |