Frequency band: 869.7 MHz ... 870.0 MHz ; PIR detection range: 12 m / 90 ° ; Battery working time (in energy saving mode): min. 2 years ;
| Support: | EvoLINK (868 MHz) |
| Frequency band: | 869.7 MHz ... 870.0 MHz |
| PIR detection range: | 12 m / 90 ° |
| Power supply: | CR123A 3 V |
| Battery working time (in energy saving mode): | min. 2 years |
| Recommended installation height: | 2.0 m ... 3.0 m |
| Main features: | |
| Operation temp: | 5 °C ... 40 °C |
| Weight: | 0.066 kg |
| Dimensions: | 110 x 60 x 47 mm |
| Manufacturer / Brand: | GENEVO |
| Guarantee: | 2 years |