Application: Indoor ; Sensor type: Passive Infra Red (PIR) and microwave (MW) ; Range: max. 15 m ; Detection angle: 90 ° ; Pet immunity: ≤ 15 kg ; Color: White ; Main features: Built-in parametric resistors 2EOL: 2 x 1kΩ, 2 x 2.2kΩ, 2 x 4.7 kΩ, 2 x 5.6 kΩ ;
| Application: | Indoor |
| Pyroelectric sensor: | Double |
| Sensor type: | Passive Infra Red (PIR) and microwave (MW) |
| Recommended installation height: | 2.0 m |
| Range: | max. 15 m |
| Detection angle: | 90 ° |
| Sensitivity adjustment: | ![]() |
| Alarm output: | NC, 2EOL / NC - Set with jumpers |
| Tamper output: | ![]() |
| LED indication: | ![]() |
| Microwave frequency band: | 9.3 GHz / 9.9 GHz / 10.525 GHz |
| Pet immunity: | ≤ 15 kg |
| Antimask feature: | ![]() |
| Alarm time: | 2 s |
| Maximal outputs load: | |
| Digital temperature compensation: | ![]() |
| Protection class (Grade): | EN 50131-2-4 Grade 2 |
| Environmental class : | EN 50131-2-4 Class 2 |
| Power supply: | 9.5 ... 15 V DC @ 17 mA / 24 mA (max) |
| Operation temp: | -10 °C ... 55 °C |
| Color: | White |
| Main features: | |
| Weight: | 0.084 kg |
| Dimensions: | 110 x 60 x 46 mm |
| Manufacturer / Brand: | GENEVO |
| Guarantee: | 2 years |