Support: EvoLINK (868 MHz) ; Detection: Water ; Frequency band: 869.7 MHz ... 870.0 MHz ; Alarm signaling: Signal to control panel, LED ; Color: White ;
| Support: | EvoLINK (868 MHz) |
| Detection: | Water |
| Frequency band: | 869.7 MHz ... 870.0 MHz |
| Alarm signaling: | Signal to control panel, LED |
| Tamper contact: | ![]() |
| Length of the sensor cable: | 100 cm |
| Main features: | |
| Housing: | Plastic |
| Color: | White |
| Power supply: | 1 x CR123A 3 V (included) |
| Current consumption: | 15 µA (Standby mode) 25 mA (max) |
| Operation temp: | 5 °C ... 40 °C |
| Weight: | 0.046 kg |
| Dimensions: | 96 x 20 x 23 mm (detector) , 40 x 20 x 10 (Probe) |
| Manufacturer / Brand: | GENEVO |
| Guarantee: | 2 years |