Standards: IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.1q, IEEE 802.3z ; Management interface: Omada Central Management System ; Main features: VPN networks: IPsec VPN, L2TP VPN, PPTP VPN, Open VPN ;
| Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.1q, IEEE 802.3z |
| LAN ports: | |
| LED indicators: | SFP, PWR, System, PoE Max, Link/Act |
| Maximal total power: | 110 W |
| DDNS: | |
| DHCP server: | ![]() |
| USB port: | ![]() |
| Firmware update: | ![]() |
| Protections: | |
| Management interface: | |
| Main features: | |
| Power supply: | 53.5 V DC / 2.43 A (power adapter included) |
| Power consumption: | 13.88 W (without PoE) |
| Operation temp: | 0 °C ... 45 °C |
| Permissible relative humidity: | 10 % ... 90 % (non-condensing) |
| Weight: | 1.01 kg |
| Dimensions: | 227 x 134 x 35 mm |
| Manufacturer / Brand: | TP-LINK |
| Guarantee: | 5 years |