Frequency range: 2.4 GHz 5 GHz ; Antenna type: 2x2 MU-MIMO, 2.4 GHz - 4.08 dBi / 5 GHz - 5.40 dBi ; Standards: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax ; Range Wi-Fi: 55 m² ; LAN ports: 5 x 10/100/1000 Mbps ;
| Frequency range: | 2.4 GHz ( 2.400 ... 2.4835 GHz ) 5 GHz ( 5.150 ... 5.850 GHz ) |
| Antenna type: | 2x2 MU-MIMO, 2.4 GHz - 4.08 dBi / 5 GHz - 5.40 dBi, Integrated - Omnidirectional antenna |
| Standards: | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| Baud rates: | 573 Mbps + 2401 Mbps |
| Range Wi-Fi: | 55 m² |
| Default IP address: | 10.44.77.254 |
| Protections: | WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA/WPA2-PSK, WPA3-SAE, WPA2-PSK/WPA3-SAE |
| LAN ports: | 5 x 10/100/1000 Mbps |
| Mobile phones support: | Android: Ruijie Reyee free application iOS (iPhone): Ruijie Reyee free application |
| Transmitter power: | ≤ 20 dBm @ 2.4 GHz (max) ≤ 30 dBm @ 5.0 GHz (max) |
| Power supply PoE: | PoE (802.3af/at) |
| Power supply: | PoE (802.3af/at) |
| Power consumption: | max. 12 W |
| Main features: | |
| Operation temp: | 0 °C ... 40 °C |
| Permissible relative humidity: | 5 % ... 95 % (non-condensing) |
| Weight: | 0.26 kg |
| Dimensions: | 125 x 86 x 24 mm |
| Manufacturer / Brand: | RUIJIE / REYEE |
| Guarantee: | 3 years |