Frequency range: 2.4 GHz, 5 GHz ; Antenna type: 2.4 GHz : 2 x 4.6 dBi, 5 GHz : 2 x 4 dBi ; Standards: IEEE 802.11a, IEEE 802.11 ac, IEEE 802.11 ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n ; Baud rates: 574 Mbps + 1201 Mbps ;
| Frequency range: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Antenna type: | |
| Standards: | IEEE 802.11a, IEEE 802.11 ac, IEEE 802.11 ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Baud rates: | 574 Mbps + 1201 Mbps |
| Protections: | WPA / WPA2-PSK, WPA2 / WPA3-PSK |
| LAN ports: | 1 x 10/100/1000 Mbps |
| Management interface: | Web browser, Mobile application |
| Transmitter power: | < 23 dBm @ 2.4 GHz < 19 dBm @ 5 GHz |
| Main features: | |
| Housing: | Plastic |
| Power supply PoE: | ![]() |
| Power supply: | |
| Power consumption: | ≤ 12.2 W 5 W (in standby mode) |
| Operation temp: | - 10 °C ... 45 °C |
| Permissible relative humidity: | 5 % ... 95 % |
| Weight: | 0.44 kg |
| Dimensions: | 186 x 36 x 186 mm |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |