Frequency range: Wi-Fi 2.4 GHz, 5 GHz ; 5G NR NSA/SA Sub-6 GHz, 4G LTE, 3G WCDMA ; Antenna type: 2 x Omnidirectional antenna Wi-Fi - built-in, 6 x Omnidirectional antenna 5G/4G - built-in + 2 x U.FL connector for connecting an external antenna ; Baud rates: Wi-Fi 7, 5G : max. 4 Gb/s (DL) / 0.9 Gb/s (UL), 4G : max. 1.6 Gb/s (DL) / 0.2 Gb/s (UL) ; SIM socket: 1 x nano SIM - 4FF ;
| Frequency range: | |
| Antenna type: | |
| Baud rates: | |
| LAN ports: | 1 x 10/100/1000/2500 Mbps - WAN / LAN 1 x 10/100/1000 Mbps - LAN |
| LED indicators: | Power, INTERNET, WiFi, 5G/4G |
| SIM socket: | 1 x nano SIM - 4FF |
| DDNS: | ![]() |
| DHCP server: | ![]() |
| Protections: | Firewall, Protection against DoS attacks, Ping packets blocking from WAN, VPNs (Server/Client): WireGuard, OpenVPN, IPsec, Zerotier, PPTP, L2TP, IP addresses filtering, MAC addresses filtering, domain filtering |
| Management interface: | |
| Main features: | |
| Power supply: | 12 V DC / 2 A (power adapter included) |
| Operation temp: | 0 °C ... 45 °C |
| Permissible relative humidity: | 10 % ... 90 % (non-condensing) |
| Weight: | 0.71 kg |
| Dimensions: | Ø 100 x 185 mm |
| Manufacturer / Brand: | Teltonika |
| Guarantee: | 2 years |