The REBO-V1.2 device is designed to reboot the router if it is found to be "crashed" ("frozen"); Application: Routers with built-in 3G/4GLTE/5G mobile access modem ; Main features: load : 4.2 A, Smart failure detection, Devices for mounting on a DIN, TS-35 rail ; Power supply: 9 ... 24 V DC ;
| Application: | Routers with built-in 3G/4GLTE/5G mobile access modem |
| Main features: | |
| Housing type: | Plastic, DIN TS-35 rail |
| Power supply: | 9 ... 24 V DC (via the router's existing power supply) |
| Power consumption: | 0.12 ... 0.35 W |
| Weight: | 0.038 kg |
| Dimensions: | 90 x 63 x 18 mm |
| Manufacturer / Brand: | KEECONN |
| Guarantee: | 2 years |