Application: BeaconID location and identification, Reading data from built-in sensors and transmitting it to the user ; Signal distance range: max. 80 m ; Power supply: Lithium battery : CR2450 (not interchangeable) ; Backup time: 2.5 ... 5 years ;
| Application: | BeaconID location and identification, Reading data from built-in sensors and transmitting it to the user |
| Microphone: | ![]() |
| Receiver sensitivity: | -88 dBm |
| Signal distance range: | max. 80 m |
| Main features: | |
| Power supply: | Lithium battery : CR2450 (not interchangeable) |
| Backup time: | 2.5 ... 5 years - depending on device configuration |
| Dimensions: | 56.6 x 38 x 13 mm |
| Weight: | 0.018 kg |
| NDAA Certificate: | ![]() |
| Manufacturer / Brand: | Teltonika |
| Guarantee: | 2 years |