Supported hard drives: SATA I - 2.5 " / 3.5 ", SATA II - 2.5 " / 3.5 ", IDE 40-pin / 44-pin - 2.5 " / 3.5 " ; Supported optical drives: CD-ROM, DVD-ROM, CD-RW, DVD-RW, DVD+RW ; Output: USB 3.0 ;
| Series: | SmartLink Trinity |
| Supported hard drives: | SATA I - 2.5 " / 3.5 " , SATA II - 2.5 " / 3.5 " , IDE 40-pin / 44-pin - 2.5 " / 3.5 " |
| Supported optical drives: | CD-ROM, DVD-ROM, CD-RW, DVD-RW, DVD+RW |
| Output: | USB 3.0, A plug - 5 Gbps |
| LED indicators: | Power supply |
| Main features: | |
| Power supply: | 12 V DC, 2 A (power adapter included) |
| Material: | Plastic |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.09 kg |
| Dimensions: | 99 x 73 x 17 mm |
| Length of the cable: | 80 cm |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |