Supported hard drives: SATA I - 2.5 ", SATA II - 2.5 ", SATA III - 2.5 " ; Output: USB 3.0 ;
| Series: | SmartLink Manta |
| Supported hard drives: | SATA I - 2.5 " , SATA II - 2.5 " , SATA III - 2.5 " |
| Supported optical drives: | ![]() |
| Output: | USB 3.0, A plug - 5 Gbps |
| LED indicators: | Data transfer |
| Main features: | |
| Power supply: | USB-A - 5 V DC |
| Material: | Plastic |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.026 kg |
| Dimensions: | 71 x 41 x 9 mm |
| Length of the cable: | 30 cm |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |