Supported hard drives: 1 x SATA 2.5 / 3.5 " ; Outputs: 1 x USB-B - 5 Gbps ;
| Supported hard drives: | 1 x SATA 2.5 / 3.5 " |
| Outputs: | 1 x USB-B - 5 Gbps |
| LED indicators: | Data transfer |
| Main features: | |
| Power supply: | 12 V DC, 2 A (power adapter included) |
| Material: | Plastic |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.17 kg |
| Dimensions: | 138 x 82 x 63 mm |
| Length of the cable: | 120 cm - USB-A / USB-B cable |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |