Supported hard drives: 4 x SATA 2.5 / 3.5 " - max. 80 TB ( 4 x 20 TB ) ; RAID modes: RAID 0, RAID 1, RAID 3, RAID 5, RAID 10, CLONE, JBOD, PM ; Outputs: 1 x USB-B - 5 Gbps, 1 x eSATA - 3 Gbps ;
| Supported hard drives: | 4 x SATA 2.5 / 3.5 " - max. 80 TB ( 4 x 20 TB ) |
| RAID modes: | RAID 0, RAID 1, RAID 3, RAID 5, RAID 10, CLONE, JBOD, PM |
| Outputs: | 1 x USB-B - 5 Gbps , 1 x eSATA - 3 Gbps |
| LED indicators: | Power supply, Data transfer, eSATA, USB |
| Main features: | |
| Protections: | Overcurrent, Short-circuit, Voltage insulation, thermal protection |
| Power supply: | 12 V DC, 6.5 A (power adapter included) |
| Material: | Aluminum alloy |
| Color: | Space grey |
| Weight: | 2.80 kg |
| Dimensions: | 229 x 173 x 165 mm |
| Length of the cable: | 120 cm - USB-A / USB-B cable 100 - eSATA cable |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |