Supported hard drives: 2 x SATA 2.5 / 3.5 " - max. 40 TB ( 2 x 20 TB ) ; Outputs: 1 x USB-B - 5 Gbps ;
| Supported hard drives: | 2 x SATA 2.5 / 3.5 " - max. 40 TB ( 2 x 20 TB ) |
| RAID modes: | ![]() |
| Outputs: | 1 x USB-B - 5 Gbps |
| LED indicators: | Power supply, Data transfer |
| Main features: | |
| Protections: | Overcurrent, Short-circuit, Surge |
| Power supply: | 12 V DC, 4 A (power adapter included) |
| Material: | Aluminum alloy |
| Color: | Space grey |
| Weight: | 0.862 kg |
| Dimensions: | 196 x 126 x 92 mm |
| Length of the cable: | 80 cm - USB-A / USB-B cable |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |