Foldable; Tilt adjustment: 20 ° / 25 ° / 30 ° / 35 ° / 40 ° / 45 ° / 50 ° / 55 ° / 60 ° ; Maximal load: 18 kg ; Connectors: 2 x USB 3.0, A plug - 5 Gbps, 1 x USB-C - 5 Gbps, 1 x USB-C, Power Delivery 100W, 1 x USB-C - Host socket 1 x HDMI 4K @ 60 Hz ; Main features: Anti-slip pads, Comes with a bag to secure the stand, SD / micro SD Memory Card Reader ; Material: Aluminum alloy ;
| LAPTOP STAND: | |
| Foldable: | ![]() |
| Tilt adjustment: | 20 ° / 25 ° / 30 ° / 35 ° / 40 ° / 45 ° / 50 ° / 55 ° / 60 ° |
| Maximal load: | 18 kg |
| HUB USB: | |
| Connectors: | |
| Baud rates: | 5 Gb/s |
| GENERAL DATA: | |
| Main features: | |
| Power supply: | USB-C - 20 V DC, Power Delivery 100W |
| Material: | Aluminum alloy |
| Color: | Silver |
| Weight: | 0.41 kg |
| Dimensions: | 280 x 70 x 27 mm (folded) 280 x 241 x 245 mm (unfolded) |
| Length of the cable: | 60 cm |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |