Doorbell button: 2 pcs ; Camera view angle: 135 ° ; IR illuminator; RFID proximity reader built-in: 13.56 MHz S50 ; Alarm inputs: 2 pcs ; Relay outputs: 1 x NO/NC ; Main features: Tamper detection - removing from mounting surface, Lock control ; Shield: 7 " - capacitive touch screen ;
| Compatibility: | HIKVISION 2-wire - EY series |
| Doorbell button: | 2 pcs |
| Sensor: | 2 Mpx |
| Camera view angle: | 135 ° |
| Image compression method: | H.264 |
| IR illuminator: | ![]() |
| RFID proximity reader built-in: | 13.56 MHz S50 |
| Alarm inputs: | 2 pcs |
| Relay outputs: | 1 x NO/NC |
| Main features: | |
| Power supply: | |
| Power consumption: | ≤ 6 W |
| Operation temp: | -40 °C ... 60 °C |
| Housing: | Metal |
| Color: | Silver |
| "Index of Protection": | IP65 |
| Mechanical protection class: | IK08 |
| Weight: | 0.41 kg |
| Dimensions: | 165 x 95 x 25 mm |
| Compatibility: | Hikvision 2-wire modular video doorphones - EY series |
| Shield: | 7 " - capacitive touch screen |
| Resolution: | 1024 x 600 |
| Internal memory: | 128 MB (built-in) |
| Main features: | |
| Controlling: | Touch control keys + capacitive touch screen |
| Default administrator password: | ![]() The administrator password should be set at the first start |
| Default password for securing the zone: | ![]() |
| Alarm inputs: | 1 |
| Alarm outputs: | ![]() |
| Power supply: | 48 V DC - HIKVISION 2-wire |
| Power consumption: | ≤ 5 W |
| Color: | White + Silver |
| Operation temp: | -10 °C ... 50 °C |
| Weight: | 0.35 kg |
| Dimensions: | 190 x 138 x 20 mm |
| Assembly: | Surface |
| Material: | Steel - powder painted |
| Color: | Silver |
| Weight: | 0.27 kg |
| External dimensions: | 190 x 109 x 46 mm |
| Number of ports: | 4 x HIKVISION 2-wire |
| Compatibility: | HIKVISION 2-wire - EY series |
| Main features: | DIN, TS-35 rail mounting |
| Power supply: | 48 V DC |
| Housing: | Plastic |
| Operation temp: | -10 °C ... 55 °C |
| Weight: | 0.25 kg |
| Dimensions: | 144 x 90 x 66 mm |
| Supported languages: | Polish, English, Bulgarian, Croatian, Czech, Estonian, French, Greek, Spanish, Dutch, German, Portuguese, Romanian, Serbian, Slovak, Slovenian, Ukrainian, Hungarian, Italian |
| Manufacturer / Brand: | Hikvision |
| SAP Code: | 305305972 |
| Guarantee: | 3 years |