Screen size: 27 " ; Native resolution: 1920 x 1080 px - Full HD ; Aspect ratios: 16 : 9 ; Signal connectors: 1x VGA, 1x HDMI, 1x Audio output ;
| Screen size: | 27 " |
| Native resolution: | 1920 x 1080 px - Full HD |
| Aspect ratios: | 16 : 9 |
| Matrix type: | IPS, E-LED backlight, Matte matrix |
| Contrast: | 1000 : 1 |
| Brightness: | 250 cd/m2 |
| Viewable angles: | 178 ° horizontal 178 ° vertical |
| Response time: | 5 ms (OD) |
| Speakers built-in: | ![]() |
| Signal connectors: | |
| Number of displayed colors: | 16.7 M colors, 8 bit |
| Refresh frequency: | 100 Hz |
| DLNA: | ![]() |
| Robbery protection: | ![]() |
| Designed to continuous operation 24/7: | ![]() |
| Height adjustment: | ![]() |
| Tilt adjustment: | -5 ° / 15 ° |
| Rotation angle: | ![]() |
| Pivot: | ![]() |
| Monitor mounting standard: | VESA 75 |
| Parameters adjustment: | OSD - by monitor control keys |
| Power management: | Energy efficiency class E (Regulation (EU) 2017/1369) |
| Main features: | |
| Lifespan of the device: | 30.000 h |
| Power supply: | 12 V DC / 2.5 A (power adapter included) |
| Power consumption: | |
| Operation temp. / Relative humidity: | 0 °C ... 40 °C 10 % ... 85 % (non-condensing) |
| Housing type: | Metal + Plastic |
| Color: | Silver |
| Weight: | 3.8 kg |
| Dimensions: | |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |