Screen size: 26.5 " ; Native resolution: 2560 x 1440 px - 1440p QHD ; Aspect ratios: 16 : 9 ; Signal connectors: 2x HDMI 2.1, 2x DisplayPort 1.4, ; Refresh frequency: 240 Hz ;
| Screen size: | 26.5 " |
| Native resolution: | 2560 x 1440 px - 1440p QHD |
| Aspect ratios: | 16 : 9 |
| Matrix type: | LCD, QD-OLED backlight, Glossy matrix |
| Pixel density: | 111 PPI |
| Contrast: | 1500000 : 1 |
| Brightness: | 400 cd/m2 |
| Viewable angles: | 178 ° horizontal 178 ° vertical |
| Response time: | 0.03 ms |
| Speakers built-in: | 2 x 5 W |
| Signal connectors: | |
| Number of displayed colors: | 1.07 bn |
| Refresh frequency: | 240 Hz |
| Height adjustment: | 120 mm |
| Tilt adjustment: | -5 ° / 20 ° |
| Rotation angle: | -20 ° / 20 ° |
| Pivot: | -90 ° +90 ° |
| Monitor mounting standard: | VESA 75 |
| Parameters adjustment: | OSD - using the joystick on the monitor |
| Power management: | Energy efficiency class G (Regulation (EU) 2017/1369) |
| Main features: | |
| Lifespan of the device: | 30.000 h |
| Power supply: | 24 V DC / 5 A (power adapter included) |
| Power consumption: | |
| Operation temp. / Relative humidity: | 0 °C ... 40 °C 10 % ... 85 % |
| Housing type: | Plastic |
| Color: | Black, Gray |
| Weight: | 5.50 kg |
| Dimensions: | |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 3 years |