Frequency range: : 5.150 GHz ... 5.850 GHz, 2.4 GHz : 2.400 GHz ... 2.483 GHz ; Antenna type: Built-in directional antenna ; Gain : 23 dBi ; Standards: IEEE 802.11 b/g/n, IEEE 802.11 ac ;
| Frequency range: | 5 GHz : 5.150 GHz ... 5.850 GHz , 2.4 GHz : 2.400 GHz ... 2.483 GHz |
| Antenna type: | Built-in directional antenna |
| Gain : | 23 dBi |
| Polarization: | vertical/horizontal |
| Standards: | IEEE 802.11 b/g/n , IEEE 802.11 ac |
| Baud rates: | max. 866 Mbps |
| Wireless transmission range: | max. 15 km |
| Operation modes: | Base Station, CPE client |
| Protections: | WPA2-PSK |
| LAN ports: | |
| Management interface: | Web browser, Ruijie Cloud Central Management System Configuration using the Ruijie Reyee application |
| Mobile phones support: | Android: Ruijie Reyee free application iOS (iPhone): Ruijie Reyee free application |
| Transmitter power: | max. 30 dBm |
| Horizontal beam width (H): | 9 ° |
| Vertical beam width (V): | 9 ° |
| Housing: | Outdoor, plastic (Weatherproof) - IP65 |
| Assembly: | To the mast : Ø 35 mm ... 85 mm |
| Overvoltage protection: | 6 kV - Protection against lightning discharges 24 kV - Built-in ESD protection |
| Power supply PoE: | Passive PoE - 24 V DC |
| Power supply: | 24 V DC / 0.6 A Passive PoE |
| Power consumption: | ≤ 9 W |
| Operation temp: | -40 °C ... 70 °C |
| Permissible relative humidity: | 5 % ... 95 % (non-condensing) |
| Main features: | |
| Weight: | 1.36 kg |
| Dimensions: | Ø 368.5 x 271 mm |
| Manufacturer / Brand: | RUIJIE / REYEE |
| Guarantee: | 2 years |