Inputs: USB-C plug. - on the cable ; Outputs: HDMI socket, VGA socket, 4 x USB-A socket, USB-C socket - PD, RJ-45 socket, SD socket, microSD socket ; Standards: USB 3.0, USB 2.0, Gigabit Ethernet - RJ45 ; Main features: HDMI - 4K resolution support @ 30 Hz, Fast data transmission : 5 Gbps, USB-C socket - PD : fast charging, 100 W ; Length of the cable: 200 mm ;
| Inputs: | USB-C plug. - on the cable |
| Outputs: | |
| Standards: | |
| Main features: | |
| Length of the cable: | 200 mm |
| Cable diameter: | ~ 5 mm |
| Material: | Aluminum alloy |
| Color: | Black + Gray |
| Power voltage: | 20 V DC / 5 A |
| Weight: | 0.105 kg |
| Dimensions: | 160 x 44 x 17 mm |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |