Cable: USB-C connector. / Plug 5.5/1.7 mm ; Length of the cable: 1.8 m ; Color: Black ; Main features: PD 65W support ;
| Cable: | USB-C connector. / Plug 5.5/1.7 mm |
| Material: | PVC |
| Length of the cable: | 1.8 m |
| Color: | Black |
| Main features: | |
| Cable diameter: | 4 mm |
| Weight: | 0.055 kg |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |