Cable: USB-C connector. / USB-C connector., LIGHTNING connector., Micro USB connector. ; Length of the cable: 1.5 m ; Color: Black ; Main features: Nylon braid - kink resistant ;
| Cable: | USB-C connector. / USB-C connector., LIGHTNING connector., Micro USB connector. |
| Material: | Nylon |
| Length of the cable: | 1.5 m |
| Color: | Black |
| Main features: | |
| Cable diameter: | 4 mm |
| Weight: | 0.06 kg |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |