LAN ports: 16x (RJ45) 10/100/1000 Mb Auto-Negotiation ; Transmission speed: 10/100/1000 Mbps ;
| LAN ports: | 16x (RJ45) 10/100/1000 Mb Auto-Negotiation |
| Management: | ![]() |
| Housing: | RACK 19", 1U |
| LED diodes: | Power, Link/Act |
| Transmission speed: | 10/100/1000 Mbps : 16 LAN ports |
| MAC addresses table: | 8k |
| Main features: | |
| Certificates: | FCC, CE, RoHS |
| Power supply: | 100 ... 240 V AC, 50/60 Hz |
| Weight: | 1.13 kg |
| Dimensions: | 295 x 184 x 45 mm |
| Manufacturer / Brand: | TP-LINK |
| Guarantee: | 5 years |