Resolution: 2560 x 1440 - 4 Mpx, 2304 x 1296 - 3 Mpx, 1920 x 1080 ; Sensor: 1/3 " ; View angle: 79 ° ; Range of IR illumination: 30 m ; White light LED illuminator range: 30 m ; Rotation speed (manual control): 8 °/s ... 35 °/s ; Image compression method: H.265+ / H.265 ; Memory card slot: Micro SD card support up to 512GB ; Audio: Microphone built-in, Speaker built-in, Bi-directional audio streaming support ; Main features: Module Wi-Fi - IEEE 802.11 b/g/n, 2.4 GHz, ; Power supply: 12 V DC / 1 A (power adapter included) ;
| Standard: | IP |
| Resolution: | 2560 x 1440 - 4 Mpx , 2304 x 1296 - 3 Mpx , 1920 x 1080 1080p , 1280 x 720 - 720p |
| Sensor: | 1/3 " Progressive Scan CMOS |
| Lens: | 4 mm |
| View angle: | 79 ° |
| Optical zoom: | ![]() |
| Digital zoom: | ![]() |
| Range of IR illumination: | 30 m |
| White light LED illuminator range: | 30 m |
| Video output: | ![]() |
| Rotation speed (manual control): | 8 °/s ... 35 °/s |
| Preset rotation speed: | max. 44 °/s (horizontal) max. 44 °/s (vertical) |
| Horizontal rotation range: | 0 ° ... 350 ° - Rotation of the head is limited by stops |
| Vertical rotation range: | 0 ° ... 120 ° |
| RS-485 interface: | ![]() |
| Number of presets: | 300 |
| Horizontal scan: | ![]() |
| Route settings: | ![]() |
| Image compression method: | H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 |
| Alarm inputs / outputs: | ![]() |
| Main stream frame rate: | 25 fps - 4 Mpx |
| Memory card slot: | Micro SD card support up to 512GB |
| Network interface: | |
| WEB Server: | Built-in |
| Max. number of on-line users: | 6 |
| ONVIF: | ![]() |
| Audio: | |
| Mobile phones support: | Access by a cloud (P2P) |
| Default IP address: | DHCP |
| Default admin user / password: | Configurable at the first start |
| Main features: | |
| Power supply: | 12 V DC / 1 A (power adapter included) |
| Power consumption: | ≤ 15.3 W |
| Housing: | Speed Dome, Plastic |
| Color: | White |
| "Index of Protection": | IP66 |
| Operation temp: | -30 °C ... 60 °C |
| Weight: | 0.65 kg |
| Dimensions: | 120 x 198 x 172 mm ( without antenna ) |
| NDAA Certificate: | ![]() |
| Manufacturer / Brand: | TP-LINK |
| Guarantee: | 2 years |