Length of the cable: 1.8 m ; Inputs: USB-C plug. ; Outputs: HDMI plug. ; Supported HDMI output resolutions: 4K UHD ;
| Length of the cable: | 1.8 m |
| Inputs: | USB-C plug. |
| Outputs: | HDMI plug. |
| Supported HDMI output resolutions: | 4K UHD |
| HDCP: | 2.3 |
| Main features: | |
| Color: | Black |
| Weight: | 0.06 kg |
| Manufacturer / Brand: | UNITEK |
| Guarantee: | 2 years |