Sensor: 1/1.8 " CMOS ; Matrix size: 4 Mpx ; Resolution: 2688 x 1520 ; View angle: 98 ° ... 48 ° ; Range of IR illumination: 60 m ; White light LED illuminator range: 60 m ; Memory card slot: Micro SD card support up to 1TB ; Alarm inputs / outputs: 2 / 2 ; Audio: Microphone built-in, Speaker built-in, Bi-directional audio streaming support ; Main features: Heated Glass quickly removes water, ice, snow and mist from the glass to keep the clear image ; Power supply: ePoE, PoE (802.3at), 12 V DC ;
| Standard: | IP |
| Sensor: | 1/1.8 " CMOS |
| Matrix size: | 4 Mpx |
| Resolution: | 2688 x 1520 - 4 Mpx |
| Lens: | 2.7 ... 12 mm |
| View angle: | 98 ° ... 48 ° |
| Range of IR illumination: | 60 m |
| White light LED illuminator range: | 60 m |
| Memory card slot: | Micro SD card support up to 1TB |
| Image compression method: | AI H.265 / AI H.264 |
| Alarm inputs / outputs: | 2 / 2 |
| Audio: | |
| Main stream frame rate: | 25 fps @ 4 Mpx |
| Interface: | |
| WEB Server: | Built-in |
| Max. number of on-line users: | 20 |
| ONVIF: | ![]() |
| Mobile phones support: | Port no.: 37777 or access by a cloud (P2P) |
| Default IP address: | 192.168.1.108 |
| Default admin user / password: | admin / - The administrator password should be set at the first start |
| Web browser access ports: | 80, 37777 |
| PC client access ports: | 37777 |
| Mobile client access ports: | 37777 |
| RTSP URL: | rtsp://admin:hasło@192.168.1.108:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=0 - Main stream rtsp://admin:hasło@192.168.1.108:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=1 - Sub stream |
| Intelligent Image Analysis: | |
| Main features: | |
| Power supply: | |
| Power consumption: | |
| Housing: | Compact - Metal |
| Color: | White |
| "Index of Protection": | IP67 |
| Mechanical protection class: | IK10 |
| Operation temp: | -40 °C ... 60 °C |
| Weight: | 1.64 kg |
| Dimensions: | 303 x 111 x 99 mm |
| Manufacturer / Brand: | DAHUA |
| Guarantee: | 5 years |